top of page

FAQ

Odpowiedzi na wszystkie pytania

Jaki jest koszt mojej usługi?

Nie pobieram żadnych opłat od klientów tytułem pośrednictwa kredytowego. Swoje wynagrodzenie za pracę odbieram od banku za success fee. Tzn skuteczne uruchomienie kredytu dla klienta.

Czy powinienem wziąć kredyt o stałej czy zmiennej stopie procentowej?

Przy stałym oprocentowaniu zyskujemy pewność, że rata w wybranym okresie się nie zmieni niezależnie od wysokości stóp procentowych natomiast przy zmiennym oprocentowaniu musimy liczyć się z ryzykiem zmiany stopy procentowej.

Kiedy jest dobry moment na zrefinansowanie kredytu?

Refinansowanie ma sens tylko wtedy, gdy niesie za sobą niższą ratę i niższe koszty kredytowania, a przy okazji obsługę na wyższym poziomie. Najlepiej zrobić to tak aby nie mieć też opłat za wcześniejszą spłatę kredytu w obecnym banku.

Ile muszę mieć swoich środków?

W zależności od banku przy kredycie hipotecznym minimalny wkład własny to 10 lub 20 procent wartości zabezpieczenia. Do tego trzeba jeszcze doliczyć np. koszt notariusza, ubezpieczeń, wpisu hipoteki.

Co to jest LTV

Jest to  stosunek kwoty kredytu do wartości zabezpieczenia. Właśnie wg tego parametru określany jest wkład własny.

Czy muszę posiadać ubezpieczenie?

Przy kredycie którego zabezpieczeniem jest dom lub mieszkanie bank będzie wymagał ubezpieczenia tej nieruchomości, dodatkowo ubezpieczenie na życie - nie koniecznie wymagane (tu dużo zależy od banku) jednak zawsze polecane. Pamiętaj ubezpieczenie na życie ma chronić Twoją rodzinę.

Z jakich źródeł mogę otrzymywać wynagrodzenie przy kredycie?

Oczywiście dużo zależy od banku - jednak umowa o pracę, umowa cywilno-prawna, własna działalność gospodarcza, dochód z najmu nieruchomości, renta, emerytura. Oczywiście część banków ma ten katalog rozszerzony.

FAQ: FAQ
bottom of page